Kilpailukalenteri


Kilpailuihin ilmoittautuminen kilpailusihteerille (kyllä/ei) osoitteeseen lrl.kilpailut@gmail.com viimeistään kilpailukalenterissa mainittuna päivänä!

Jos kilpailussa (yleensä IC- sekä valinta- ja loppukilpailut) järjestetään vapaat harjoitukset, kerro ilmoittautumisen yhteydessä haluatko osallistua harjoitukseen ja mitä elementtitestitasoa haluat kilpailussa suorittaa. 


 

Kilpailukalenteriin päivitetään kilpailut, joihin seura on saanut kutsun ja joihin osallistutaan. Vahvistetut osallistujat sekä tulokset päivitetään kalenteriin tietojen tultua.


 

2017-2018


 

PVM

KILPAILU            

JÄRJESTÄJÄ

VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄ

Elokuu    
23.8Perus-ja elementtitestit JoKa/joensuu14.8 
     
Syyskuu           
10.9Tähtien StarttiKKJT/Kouvola25.8

Nella,Moona,Mette,

Emilia,Venla, Justiina

16.9Perus-ja elementtitestitKTL/ Kuusankosken Jäähalli Kaisla, Maria
22.-24.9Aktia TrophyEVT/Espoo14.8 
23.-24.9Tikkurila TrophyTKL14.8 
24.9Kutsukilpailu, TähtisarjatKTL/Kouvola8.9ei osallistuta
29.9 -1.10Helsinki TrophyHL/Helsinki25.8

Kaisla,Henna-Riikka,Mette,Emilia,

Justiina,Venla,Sofia

30.9Aluekilpailut (Tähtisarjat) Kota/Kotka9.9ei osallistuta
29.9 -1.10HTL CupHTL/Hämeelinna21.8ei osallistuta
     
Lokakuu    
14.-15.10SM-Seniorit ja -Juniorit 1vk.KKJT/Kouvola24.9 
21.-22.10Seniorit ja Juniorit 1.vk. KeLS/Kerava29.9 
     
Marraskuu    
5.11Tähtisarjojen KutsukilpailuHaTaL/Hamina11.10 
12.11ISU-kutsukilpailuSaTu/Savonlinna  
18.-19.11SM-Seniorit ja- Juniorit 2.vk.PTL /Porvoo  
18.11Aluekilpailu (tähtisarjat) LRL/Lappeenranta  
25.-26.11ISU-KutsukilpailuJoKa /Joensuu  
24.-26.11Santa Claus-KutsukilpailuVarala /Tampere30.10 
     
Joulukuu    
3.12Kutsukilpailu (ISU+Tähti)ML/Mikkeli  
16.-17.12SM 2018: Seniorit ja JunioritHL/Helsinki  
     
Tammikuu    
5.-7.1IC-kilpailu:mukana SM-seniorit ja -JunioritML/Mikkeli  
13.1Aluekilpailu (Tähtisarjat)KTL/Kouvola  
27.-28.1Seniorit ja Juniorit 2.vk. 2-3 lohkotOLK/Oulu  
     
Helmikuu    
2.-4.2ISU-kutsukilpailuJoKa/Joensuu  
3.2ISU-kutsukilpailu (A+B-Silmut+Aluejun.Aluekisa)   
17.-18.2ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailu KuLS/Kuopio  
24.-25.2Seniorit ja Juniorit LK ja Juniorit HFRTL/Riihimäki  
     
Maaliskuu    
10.-11.3KutsukilpailuKTL/Kouvola  
17.-18.3Aluekilpailu (Tähtisarjat)HaTaL/Hamina