Kilpailukalenteri


Kilpailuihin ilmoittautuminen kilpailusihteerille (kyllä/ei) osoitteeseen lrl.kilpailut@gmail.com viimeistään kilpailukalenterissa mainittuna päivänä!

Jos kilpailussa (yleensä IC- sekä valinta- ja loppukilpailut) järjestetään vapaat harjoitukset, kerro ilmoittautumisen yhteydessä haluatko osallistua harjoitukseen ja mitä elementtitestitasoa haluat kilpailussa suorittaa. 


 

Kilpailukalenteriin päivitetään kilpailut, joihin seura on saanut kutsun ja joihin osallistutaan. Vahvistetut osallistujat sekä tulokset päivitetään kalenteriin tietojen tultua.


 

2018-2019


 

PVM

KILPAILU            

JÄRJESTÄJÄ

VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄ

SYYSKUU    
14.-16.9HTL CUPHTL/Hämeenlinna15.8Maria, Nella, Mette, Venla,Saga,Frida
21.-23.9Silver Skate (IC-kilpailu) Kuta/Kuopio5.8Ei osallistuta
21.-23.9Aktia TrophyEVT/Vantaa12.8Ei osallistuta
28.-30.9Crystal Cup 2018 vol.2 (IC-kilpailu)ML/Mikkeli29.8Ei osallistuta
28.-30.9Järvenpää Trophy JTL/Järvenpää5.9Frida
30.9Kutsukilpailu (tähtisarjat)KoTa/Kotka5.9Maria T, Sofia H, Anna H, Sofia L, Moona N, Mette N, Nella S, Justiina L   

LOKAKUU
    
5.-7.10FINLANDIA TROPHY   
13.101.Aluekilpailu,TähtisarjatHaTaL/Hamina5.9Maria T, Sofia H, Anna H, Sofia L, Moona N, Mette N, Nella S, Justiina L, Peppi V, Venla M, Saga H, Emilia S
14.10ISU- KutsukilpailuKTL/Kouvola Ei osallistuta
14.10Heinolan SyystähdetHeiTa/Heinola Ei osallistuta
13.-14.10SM-Seniorit ja -Juniorit (1vk)Koovee  
20.-21.10Priima-Piruetit,(SM-Noviisit 1vk)JoKa/Joensuu30.9Frida
27.-28.10Tikkurila TrophyTTK/Tikkurila15.9Ei osallistuta
27.-28.10ISU-KutsukilpailuPTL/Porvoo5.10Ei osallistuta
     
MARRASKUU    
10.112.Aluekilpailu,TähtisarjatLRL  
10.-11.11Seniorit, JunioritKULS/Kuopio Ei osallistuta
16.-18.11.Promo Cup, SaloSalPa Frida
17.11ISU-KutsukilpailuHaTaL/Hamina Ei osallistuta

17.-18.11

SM-seniorit ja -juniorit, 2vkEVT/Vantaa Ei osallistuta
25.11Kutsukilpailu, tähtisarjatKTL/ Kouvola4.11Justiina, Sofia L, Peppi, Sofia H, Anna, Moona, Saga, Venla, Mette, Maria
25.11Kutsukilpailu, tähtisarjatSaTu/Savonlinna26.10Ei osallistuta
24.-25.11Kutsukilpailu, ISU-sarjatTuusula/ TL26.10Ei osallistuta
     
JOULUKUU    
1.-2.12Santa Claus,(IC-Kilpailu)Varala/Tampere2.11Ei osallistuta
6.12.Kutsukilpailu, tähtisarjatJytls Ei osallistuta
14.-16.12SM-Kilpailut, SM-seniorit ja -JunioritKKJT/Kouvola  
     
TAMMIKUU    
5.-6.13.Aluekilpailu,TähtisarjatML/Mikkeli7.12. 
5.-6.1SM-noviisit ja Debytantit 2vkKoTa/Kotka  
19./20.1ISU-KutsukilpailuKTL/Kouvola  
26.-27.1Seniorit, JunioritJyTLS/Jyväskylä  
     
HELMIKUU    
9.2Kutsukilpailut,TähtisarjatHaTaL/Hamina  
16.2ISU-Kutsukilpailu, Kaakko + Itä A+B Silmujen 3.aluekilpailu LRL  
     
MAALISKUU    
9.-10.3ISU-AluemestaruuskilpailutML/Mikkeli  
23.-24.3SM-noviisien KF + HFPTL/Porvoo  
30.-31-3Seniorit, Juniorit LK + Juniorit HFRTL/Riihimäki