Kilpailukalenteri
Kilpailukalenteriin päivitetään kilpailut, joihin seura osallistuu. Kilpailusihteeri lähettää kilpailuinfon ja osallistumiskyselyn sähköpostitse hyvissä ajoin ennen ilmoittautumisen päättymistä. Kilpailuihin ilmoittaudutaan kilpailusihteerille osoitteeseen lrl.kilpailut@gmail.com viimeistään kilpailukalenterissa mainittuna päivänä! Vahvistetut osallistujat päivitetään kalenteriin ja tulokset kilpailutulokset-osioon kilpailun jälkeen.
Kilpailukalenteri 2023-2024
(alustava suunnitelma, päivitetään kilpailujen vahvistuttua)
Pvm. | Kilpailu | Järjestäjä | Viim. ilmoittau-tumispäivä (kilpailu-sihteerille) | Ilmoittautuneet |
---|---|---|---|---|
LOKAKUU | ||||
14.10.2023 | ISU Seurakilpailu Noviisit, A-silmut | Savonlinnan Taitoluistelijat | ke 20.9. | Sofia, Venla |
21.-22.10.2023 | Kutsukilpailu: Tähtisarjojen syyskilpailu (tähtiarviointi) | Mikkelin Luistelijat | su 1.10. | Maria, Viivi, Jenna, Elina, Viola, Emma, Hilja, Vilhelmiina, Helmi, Vilma, Elli, Jessica, Vilja |
28.10.2023 | ISU Lohkokilpailu Seniorit, Juniorit, Noviisit | Kotkan Taitoluistelu | to 28.9. | Sofia, Venla |
MARRASKUU | ||||
4.11.2023
| Kutsukilpailu: Tarmon Marrasluistelut (tähtiarviointi) | Varkauden Tarmo | to 19.10. | Jenna, Viivi, Anna, Sanni, Viola, Milana, Sara, Vilhelmiina |
26.11.2023 | Tähtisarjojen kutsukilpailu | Kouvolan Taitoluistelu | pe 3.11. | Maria, Elli, Viivi, Jenna, Sonja, Vilhelmiina, Hilja, Sara, Anna, Viola, Alina, Vilja, Helmi, Anette, Milana |
JOULUKUU | ||||
1.-3.12.2023 | Santa Claus IC-kilpailu, Tampere (ISU) | Varala-Tiimi | pe 3.11. | Maija |
1.-3.12.2023 | Joulupiruetit (ISU+tähtiarviointi) | Joensuun Kataja | pe 3.11. | Elina, Venla, Sofia Jenna, Viivi, Anna, Sanni, Helmi, Vilma |
10.12.2023 | Kotikisat / Saimaa Skate 2023 Tähtisarjojen kutsukilpailu | Lappeenrannan Luistelijat | su 12.11. | Maria, Anna, Sanni, Sonja, Elli, Anette, Viivi, Jenna, Vilhelmiina, Emma, Sara, Hilja, Helmi, Vilma, Viola, Milana, Vilja, Jessica |
TAMMIKUU |
| |||
13.-14.1.2024 | ISU Lohkokilpailu Seniorit, Juniorit, Noviisit | Lahden Taitoluistelijat | ke 27.12. | Sofia, Venla |
21.1.2024 | Kutsukilpailu (tähtiarviointi) | KooKoo Jäätaiturit, Kouvola | pe 29.12. | Hilja, Sara, Vilhelmiina, Viivi, Jenna, Elli, Milana, Alina, Maria, Viola, Anette, Jessica |
27.-28.1.2024 | ISU Seurakilpailu: Hamina Cup | Haminan Taitoluistelijat | pe 29.12. | Elina, Venla, Vilja |
HELMIKUU | ||||
3.-4.2.2024 | Kutsukilpailu Crystal Cup (tähtiarviointi) | Mikkelin Luistelijat | pe 5.1. | Sonja, Maria, Sara, Vilhelmiina, Viivi, Jenna, Elli, Milana, Sanni, Liina, Vilja, Alina, Helmi, Emilia |
17.-18.2.2024 | ISU Seurakilpailu Seniorit (vo), Juniorit (vo), Noviisit, A-silmut | Kotkan Taitoluistelu | ke 24.1. | Sofia, Venla, Elina |
MAALISKUU |
| |||
2.-3.3.2024 | ISU Seurakilpailu: Silta Cup 2024 | Heinolan Taitoluistelijat | to 8.2. | Maija, Maria, Vilja, Sofia, Venla |
9.3.3024 | Kutsukilpailu: Kevään Tähdet 2024 (tähtiarviointi) | Haminan Taitoluistelijat | ke 14.2. | Elli, Jenna, Viivi, Sara, Sanni, Anna, Vilja, Alina, Milana, Viola, Emilia, Liina, Helmi, Sonja, Jessica |
HUHTIKUU | ||||
5.-7.4.2024 | IC-kilpailu Easter Skate (ISU) | Riihimäen Taitoluistelijat | ke 28.2. | Maija, Maria, Viivi, Venla, Elina, Vilja |