Yhteystiedot

Hallitus

TehtäväNimiSähköpostiosoitePuhelinnumero
PuheenjohtajaHanna Salojärvihanna.salojarvi@lut.fi040-136 7966
JäsenJohanna Suurkauliojohanna.suurkaulio@gmail.com040-827 4669
JäsenHeli Lattuhlattu@gmail.com040-687 7723
JäsenAnastasia Huopalainenanastasia.huopalainen@gmail.com044-265 5142
VarajäsenKirsi Iljinkirsi.iljin@pp.inet.fi050-064 9876
VarajäsenAnne Lohiannem@hotmail.com040-5690086
VarajäsenTitta Vanhatalo

 

 
VarajäsenMaria Lähdemaria.lahde85@gmail.com040-564 9230
    

 

Muut toimihenkilöt

TehtäväNimiSähköpostiosoitePuhelinnumero
KilpailusihteeriMaria Lähdelrl.kilpailut@gmail.com040 564 9230
Jääaikavastaava

Johanna Suurkaulio

johanna.suurkaulio@gmail.com

040 827 4669
RahastonhoitajaAnastasia Huopalainenrahastonhoitaja.lrl@gmail.com 
InternetvastaavaHanna Salojärvihanna.salojarvi@lut.fi040 136 7966
SihteeriHeli Lattu

hlattu@gmail.com

 
Luistelukouluvastaava   

 

Valmentajat

 

TehtäväNimi SähköpostiPuhelinnumero
PäävalmentajaOlivia Tuuva 1.8 alkaen  
ApuvalmentajaKiia Manninen  
ApuvalmentajaMinja Torniainen  
ApuvalmentajaTytti Ryhänen  
    

 

- Kiia Mannisella on taustalla 13 vuoden luistelu-ura, joista viimeisimät kaudet hän kilpaili SM-junioreissa.
- Apuvalmentajana hän on toiminut kaksi vuotta. Kiia valmentaa sekä luistelukoululaisia että kilparyhmiä.

-Kiia on suorittanut STLL:n järjestämät koulutukset:
- Luistelun ohjauksen perusteet
- Taidon oppimisen ja opettamisen VOK1- moduulikoulutukset
-Tytti Ryhäsellä on taustalla 11 vuoden ura luistelussa. Hän on kilpaillut SM-junioreihin asti.
- Apuvalmentajana hän on toiminut kaksi vuotta. Tytti valmentaa sekä luistelukoululaisia että kilparyhmiä.
-Tytti on suorittanut STLL:n järjestämät koulutukset:
- Luistelun ohjauksen perusteet
- Taidon oppimisen ja opettamisen VOK1- moduulikoulutukset



Minja Torniaisella on taustalla 14 vuoden ura luistelijana, kilpailemisen hän on lopettanut juniorit sarjassa. Kilpailun lopettamisen jälkeen hän on ollut seurassamme harrasteluistelijana.
-Apuvalmentajan hän on toiminut vuoden. Minja valmentaa sekä luistelukoululaisia että kilparyhmiä.

 

 

 

 

 

Laskutusosoite:

Lappeenrannan Luistelijat ry/

Anastasia Huopalainen

Kauriinkatu 9

53850 Lappeenranta

 

Jäähalli:

Kisakatu 9

53200 Lappeenranta